Otis RIPCORD 5.56MM/.223/.22CAL
Kampagnepris
Tilbuddet slutter
Antal
stk.
På lager
Butik (Helsinki)på hylde5 stk. umiddelbart
Butik (Helsinki)på lager9 stk. umiddelbart
Tilgængelig i webshoppen14 stk. umiddelbart
Tilgængelighed
Umiddelbart
Lagerbeholdning
Lagerplads Butik (Helsinki): Jagt, Zone 22, lager
Produktanmeldelser
Samlet bedømmelse ()
Produktbeskrivelse
Google oversættelseVis original
Otis Ripcord 5,56 mm/.223/.22Cal tilbyder en enestående one-pass rengøringsløsning til skydevåben, der sikrer en grundig rengøring med minimal indsats. Dette innovative rengøringsværktøj er designet til at blive brugt fra sidestykke-til-mundkurv, hvilket eliminerer behovet for tyngdekrafttilførsel. Dens unikke spiralformede gummikerne bevarer konstant kontakt med boringen, hvilket effektivt engagerer riflingen for en dyb rengøring. Den flettede Nomex-overflade tåler temperaturer op til 700 grader, hvilket giver mulighed for rengøring, selv når tønden er varm, hvilket gør den ideel til brug i området eller i marken. For en forbedret rengøringsoplevelse kan brugere vedhæfte en borebørste. Dette produkt er ikke kun hurtigt og effektivt, men også meget bærbart, hvilket gør det til et must-have til skydevåbenvedligeholdelse.
  • Designet til .22/.223 cal/5.56mm/5.7mm rifler og pistoler
  • Har en længde på 36 tommer til omfattende rengøring
  • Giver 10 tommer intens rengøringsoverflade
  • Kaliberspecifik støbt gummikerne sikrer 360 graders rengøring
  • Tåler varme op til 700 grader Fahrenheit
  • Nomex-fibre fungerer som både en børste og et plaster til at fange begroning
  • Easy-feed design til hurtig rengøring fra Breech-to-Muzzle
  • Kompatibel med alle Otis rengøringskomponenter gennem 8-32 gevindender
Dimensioner
Længde: 91,44 cm (36 tommer)
Den omtrentlige pakkestørrelse eller størrelsen på produktets pakke er 145 x 160 x 30 mm.
Vægt
0,028 kg(Produktet kan have let salgspakning.)
Fremstillingsland
USA
Kommentarer
Per S. verificeret køber, 15.1.2026
Anonym verificeret køber, 11.9.2025
Samlet bedømmelse
Anonym verificeret køber, 25.3.2025
Det virker godt. Let at skubbe gennem tønden.
Jeg har dem til næsten alle mine rifler og haglgeværer. Top produkt
Olli P. verificeret køber, 9.4.2021
Aki L. verificeret køber, 25.11.2018
Sandsynligvis mere imødekommende over tønden end boresnaket med bronzehår.
Janne L. verificeret køber, 30.7.2018
Der skal være en længere streng. Slæbetovet når lige gennem den (gamle) .22 tønde.
Tilføj kommentar
Varemærke
Otis™ Ripcord®
Produkter, som oftest blev bestilt sammen med dette produkt
-20%
Otis 9MM/.38 CAL/.357 CAL RIFLE/PISTOL RIPCORD®
Sportsgrene‪»Jagt‪»Rengøring og vedligeholdelse af våben‪»Boresnakes‪»Pistol Bore Snakes‪»
Otis
9MM/.38 CAL/.357 CAL RIFLE/PISTOL RIPCORD®
Tilgængelig på lager
(31)
-20%
Otis .223cal/5.56mm Defender Series Cleaning System
Sportsgrene‪»Jagt‪»Rengøring og vedligeholdelse af våben‪»Rensesæt‪»
Otis
.223cal/5.56mm Defender Series Cleaning System
Tilgængelig på lager
(18)
-20%
Otis RIPCORD 7.62MM/.308
Sportsgrene‪»Jagt‪»Rengøring og vedligeholdelse af våben‪»Boresnakes‪»Rifle Boresnakes‪»
RIPCORD 7.62MM/.308
(6)
-20%
Otis .22 - .27 Cal Small Slotted Tip
Sportsgrene‪»Jagt‪»Rengøring og vedligeholdelse af våben‪»Rensebørster‪»
.22 - .27 Cal Small Slotted Tip
(13)
-20%
Otis Star Chamber Cleaning tool 5.56mm/AR-15
Star Chamber Cleaning tool 5.56mm/AR-15
(26)
-20%
Otis B.O.N.E.® Tool (5.56MM)
Sportsgrene‪»Jagt‪»Rengøring og vedligeholdelse af våben‪»Værktøj‪»
B.O.N.E.® Tool (5.56MM)
(44)
-20%
Otis .223 cal Patriot Series Rifle Kit
.223 cal Patriot Series Rifle Kit
(13)
-20%
Otis 2" Small Caliber Cleaning Patches (100)
Sportsgrene‪»Jagt‪»Rengøring og vedligeholdelse af våben‪»Silla-Wool etc‪»
2" Small Caliber Cleaning Patches (100)
(41)
-20%
Otis 3" Cleaning Patches, 100 Count
3" Cleaning Patches, 100 Count
(35)
-20%