Otis RIPCORD 5.56MM/.223/.22CAL
Τιμή καμπάνιας
Η προσφορά λήγει στις
Ποσότητα
τμχ.
Διαθέσιμο σε απόθεμα
Κατάστημα (Helsinki)στο ράφι5 τμχ. αμέσως
Κατάστημα (Helsinki)σε απόθεμα9 τμχ. αμέσως
Άμεσα διαθέσιμα στο ηλεκτρονικό κατάστημα14 τμχ. αμέσως
Διαθεσιμότητα
Αμέσως
Λεπτομερής διαθεσιμότητα
Τοποθεσία Κατάστημα (Helsinki): Κυνήγι, Zone 22, αποθήκη
Αξιολογήσεις
Συνολική βαθμολογία ()
Περιγραφή προϊόντος
Μεταφρασμένο από το GoogleΕμφάνιση πρωτότυπου
Το Otis Ripcord 5,56mm/.223/.22Cal προσφέρει μια εξαιρετική λύση καθαρισμού με ένα πέρασμα για πυροβόλα όπλα, εξασφαλίζοντας σχολαστικό καθαρισμό με ελάχιστη προσπάθεια. Αυτό το καινοτόμο εργαλείο καθαρισμού έχει σχεδιαστεί για χρήση από Breech-to-Muzzle, εξαλείφοντας την ανάγκη για τροφοδοσία με βαρύτητα. Ο μοναδικός πυρήνας από καουτσούκ σε σχήμα έλικας διατηρεί σταθερή επαφή με την οπή, ενεργοποιώντας αποτελεσματικά το ριφίλι για βαθύ καθαρισμό. Η πλεγμένη επιφάνεια Nomex αντέχει σε θερμοκρασίες έως και 700 μοίρες, επιτρέποντας τον καθαρισμό ακόμα και όταν η κάννη είναι ζεστή, καθιστώντας την ιδανική για χρήση στην περιοχή ή στο χωράφι. Για μια βελτιωμένη εμπειρία καθαρισμού, οι χρήστες μπορούν να τοποθετήσουν μια βούρτσα με διάτρηση. Αυτό το προϊόν δεν είναι μόνο γρήγορο και αποτελεσματικό, αλλά και εξαιρετικά φορητό, καθιστώντας το απαραίτητο για τη συντήρηση του πυροβόλου όπλου.
  • Σχεδιασμένο για τουφέκια και πιστόλια 0,22/,223 cal/5,56mm/5,7mm
  • Διαθέτει μήκος 36 ιντσών για ολοκληρωμένο καθαρισμό
  • Παρέχει 10 ίντσες έντονης επιφάνειας καθαρισμού
  • Ο διαμορφωμένος λαστιχένιος πυρήνας ειδικού διαμετρήματος εξασφαλίζει καθαρισμό 360 μοιρών
  • Αντέχει σε θερμότητα έως 700 βαθμούς Φαρενάιτ
  • Οι ίνες Nomex λειτουργούν τόσο ως βούρτσα όσο και ως έμπλαστρο για τη σύλληψη των ρύπων
  • Σχεδιασμός εύκολης τροφοδοσίας για γρήγορο καθάρισμα από Breech-to-Muzzle
  • Συμβατό με όλα τα εξαρτήματα καθαρισμού Otis μέσω 8-32 άκρων με σπείρωμα
Διαστάσεις
Μήκος: 91,44 cm (36 ίντσες)
Το κατά προσέγγιση μέγεθος του συσκευασμένου προϊόντος ή της συσκευασίας πώλησης είναι 145 x 160 x 30 mm.
Βάρος
0,028 kg(Το προϊόν μπορεί να έχει ελαφριά συσκευασία λιανικής.)
Χώρα προέλευσης
Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής
Σχόλια
Per S. επαληθευμένος αγοραστής, 15.1.2026
Ανώνυμος επαληθευμένος αγοραστής, 11.9.2025
Συνολική βαθμολογία
Ανώνυμος επαληθευμένος αγοραστής, 25.3.2025
Συνολική βαθμολογία
Φαίνεται καλό. Εύκολο να σπρώξει μέσα από την κάννη.
Τα έχω για όλα σχεδόν τα τουφέκια και τα κυνηγετικά όπλα μου. Κορυφαίο προϊόν
Olli P. επαληθευμένος αγοραστής, 9.4.2021
Aki L. επαληθευμένος αγοραστής, 25.11.2018
Πιθανότατα είναι πιο ευγενικοί με το βαρέλι από τα φίδια με μπρούτζινες τρίχες.
Janne L. επαληθευμένος αγοραστής, 30.7.2018
Προσθήκη σχολίου
Μάρκα
Otis™ Ripcord®
Προϊόντα που αγοράζονται συχνά μαζί με αυτό το προϊόν
-20%
Otis 9MM/.38 CAL/.357 CAL RIFLE/PISTOL RIPCORD®
Σπορ‪»Κυνήγι‪»Καθαρισμός και συντήρηση όπλων‪»Σχοινοκαθαριστήρες όπλου‪»Pistol Bore Snakes‪»
Otis
9MM/.38 CAL/.357 CAL RIFLE/PISTOL RIPCORD®
Άμεσα διαθέσιμο σε απόθεμα
(31)
-20%
Otis .223cal/5.56mm Defender Series Cleaning System
Σπορ‪»Κυνήγι‪»Καθαρισμός και συντήρηση όπλων‪»Κιτ καθαρισμού‪»
Otis
.223cal/5.56mm Defender Series Cleaning System
Άμεσα διαθέσιμο σε απόθεμα
(18)
-20%
Otis RIPCORD 7.62MM/.308
Σπορ‪»Κυνήγι‪»Καθαρισμός και συντήρηση όπλων‪»Σχοινοκαθαριστήρες όπλου‪»Rifle Boresnakes‪»
RIPCORD 7.62MM/.308
(6)
-20%
Otis .22 - .27 Cal Small Slotted Tip
Σπορ‪»Κυνήγι‪»Καθαρισμός και συντήρηση όπλων‪»Βούρτσες καθαρισμού‪»
.22 - .27 Cal Small Slotted Tip
(13)
-20%
Otis Star Chamber Cleaning tool 5.56mm/AR-15
Star Chamber Cleaning tool 5.56mm/AR-15
(26)
-20%
Otis B.O.N.E.® Tool (5.56MM)
Σπορ‪»Κυνήγι‪»Καθαρισμός και συντήρηση όπλων‪»Εργαλεία‪»
B.O.N.E.® Tool (5.56MM)
(44)
-20%
Otis .223 cal Patriot Series Rifle Kit
.223 cal Patriot Series Rifle Kit
(13)
-20%
Otis 2" Small Caliber Cleaning Patches (100)
Σπορ‪»Κυνήγι‪»Καθαρισμός και συντήρηση όπλων‪»Silla-Wool etc‪»
2" Small Caliber Cleaning Patches (100)
(41)
-20%
Otis 3" Cleaning Patches, 100 Count
3" Cleaning Patches, 100 Count
(35)
-20%