| Bendras įvertinimas | (18 atsiliepimų) |
Built for the biggest trips and the heaviest gear, the Transporter® Duffel 120 features ruggedly dependable, weather-resistant fabrics. More than a duffel, a stowaway harness means this bag is comfortable to carry and perfect as either a travel companion gear storage. Built from bluesign® approved recycled polyester with dual-sided TPU coating inside and out, burly hardware, stiffened main body fabric with protective accent ribs, overlapping zipper and a PFC-free DWR coating that protects your gear from the elements.
Dimensions (CM): 82H 51W 34D
Weight: 1,72 kg
Main material: 900D Polyester Recy BSAPP TPU Coated
Bottom and accent materials: 600D Polyester Recy BSAPP C0 TPU Coated
Materials are recyckled and bluesign® approved
| Bendras įvertinimas | ☆☆☆☆☆ |
| Bendras įvertinimas |
Go to laskettelu bägi, kaikki mahtuu mukaa ja rulaaa hyvin.
| Bendras įvertinimas |
Ensimmäiset käyttökokemukset pelkästään positiiviset. Tilaa on ja säkki tuntuu todella kestävältä. Täydessä lastissakin kulkee vielä hyvin selässä tukevien kantoviilekkeiden ansiosta.
| Bendras įvertinimas |
Ostin isomman laukun Australian reissua varten. Hyviä kokemuksia jo aiemmasta Transporter 95:stä, josta tuli nyt kiipeilyvarustelaukku. Kestänyt hyvin ja kätevää saada olkaimet piiloon kun laittaa laukun ruumaan.
| Bendras įvertinimas |
Tekee minkä sanoo, toimii erinomaisesti matkasäkkinä lentokoneen ruumaan heitettynä yms. Ainut pieni miinus tulee säkin todellisesta kannettavuudesta - vaikka säkissä onkin kantamista ajatellen olkaimet, niin täyteen pakatun säkin kanssa kaikki paino hartioilla tuntuu. Lyhyillä kantomatkoilla toimii, pidemmille kannattaa harkita aitoa rinkkaa lantiovöineen.
Merkki on laadun takuu. Huippuhyvä, kätevä ja riittävä kokonsa puolesta. Olkahihnat hyvät ja tukevat. Loisto hankinta.
| Bendras įvertinimas |
Hyvä laukku ja lisäpiste säilytyspussista.
| Bendras įvertinimas |
Hommasin tämän etupäässä pidempiä reissuja ja vaihtelevia kulkumuotoja varten koska en halunnut joutua vetämään matkalaukkua vaihtelevassa maastossa ja toisaalta ainakin oma rinkkani on aika kömpelö eikä siinä ole tilaa isoille yksittäisille tavaroille. Tämä, nimetään nyt vaikka selkälaukuksi, on toiminut siinä tarkoituksessa oikeastaan yllättävän hyvin. Tähän on helppo pakata isompiakin tavaroita, esim. olen pitänyt pakattua päiväreppuani tämän selkälaukun sisällä, joka on ollut erityisen kätevää junalla reissatessa kun tarvittaessa repun ja sen keskeisen sisällön saa nopeasti käyttöön. Myöskin muiden isojen tavaroiden pakkaaminen tämän sisälle on helppoa, mm. avaamaton laatikollinen viiniä, josta pääseekin laukun kääntöpuoleen joka on lantiovyön puute raskaassa laseissa. Itselleni n. 15 kg on ollut ihan siedettävä mutta 23 kg paikkeilla ei muutaman tunnin kantamisen jälkeen ollut helteessä enää kovin kivaa. Jos laukussa olisi lantiovyö niin tämäkin olisi varmaan aika helppo, mutta toisaalta olkahihnat ovat nyt aika hyvä tasapaino tarpeeksi tukevan ja tarpeeksi kompaktin väliltä. Koon puolesta ainakin omaan käyttöön olisi varmasti riittänyt myös 90 l versio, mutta tästä ei ainakaan lopu tila kesken. Vähän huono puoli on kuitenkin se, että sisällön kiristyshihnat ovat sisällä laukun pohjassa, ei selkää vasten, joten tyhjempänä laukku roikkuu tai tavarat putoavat pohjalle. Tässä voisi olla hyödyllistä laukun syvyyden kiristyshihnat, vaikka toki niistä toisaalta tulisi ylimääräisiä remmeleitä, joita laukun ulkopinnassa on nimenomaan onnistuttu hyvin välttämään.
| Bendras įvertinimas |
seems very tough, comes with a smaller organizer bag in which you can pack the duffle, would buy again