Gateway1
12 produkter
| Allmänt betyg | (19 omdömen) |
Gummistövel med fukttransporterande foder och kraftig sulgummi. Moor Country boot erbjuder komfort som en löparsko med 4×4 grepp och extra bredd för stabilitet. Tack vare den grova yttersulaprofilen har dessa stövlar bra grepp i mjukt underlag.
| Allmänt betyg | ☆☆☆☆☆ |
— Visa original| Allmänt betyg |
Tyvärr var stövelvårdsprodukten jag beställde inte ordentligt förpackad och förpackningen sprack upp. Det var en riktig röra.
Efter att ha rengjort och torkat stövlarna kan jag äntligen njuta av dem. De är mycket bekvämare än Aigle-stövlar. De sitter som hand i handske. Även när man sitter på huk finns det inga smärtsamma veck trots den solida gummisulan.| Allmänt betyg |
På hösten och även från början av vintern, även runt -5 grader, är de fortfarande varma om fötterna, de verkar hitta grepp. Fotsteget rullar bra i dessa jämfört med några andra märken och andra modeller av samma märke. Det finns plats för foten och fästena är fina, storleken passade mig, kanske normal/rättvis, jag tog storlek 45, skorna brukar vara 44...45 i storleken.
Jag har väntat i fyra år på att köpa nya stövlar, dessa gör allt, för gården och skogen.