Matador
24 produkter
Allmänt betyg | (5 omdömen) |
Allmänt betyg | ☆☆☆☆☆ |
Allmänt betyg |
Den här väskan är inte för alla, det tog mig månader att tänka innan jag tryckte på avtryckaren.
Den är väldigt innovativ och skiljer sig väldigt mycket från andra väskor. Den är designad för att vara en enväska (IMO), och den fungerar ganska bra.
Det enda jag har att klaga på med väskan är att jag måste bära en bärbar dator och en iPad för jobbet, och den här väskan fungerar inte riktigt bra med två av dessa enheter samtidigt; Jag måste lägga en i huvudfacket men det är inte särskilt bekvämt.
Som sagt, den är bekväm, känns robust, har ett utseende som jag gillar och tvingar dig försiktigt till en ordentlig väska - som de flesta Matador-produkter tror jag.
Allmänt betyg |
Jag har ägt flera högkvalitativa ryggsäckar genom åren, men SEG28 är definitivt min favorit. Ryggsäcken är riktigt lätt, tillverkad av hög kvalitet, vattentät och möjliggör mångsidig packning. Ryggsäcken är den perfekta åkpåsen även på flyget, eftersom den uppfyller kraven för normalstort handbagage. Stark rekommendation!