| Allmänt betyg | (10 omdömen) |
Cloudrunner 2 Waterproof tar legendarisk prestanda till nya höjder med sin avancerade vattentäta design, vilket säkerställer att varje löptur förblir bekväm och stöds oavsett väderförhållanden. Konstruerad med Helion superfoam för överlägsen dämpning och CloudTec-teknik för stötdämpning, ger denna sko både mjukhet och energiåterbäring. Dess högpresterande vattentäta membran är perfekt för att navigera i regniga löpturer, medan den uppdaterade yttersulan förhindrar att stenar fastnar.
Cloudrunner 2 Waterproof är perfekt för både erfarna idrottare och avslappnade löpare, och kombinerar hållbarhet med miljövänliga funktioner, inklusive en ovandel i mesh gjord av 100 % återvunnen polyester. Denna sko förbättrar inte bara din löpupplevelse utan stöder också hållbara träningar.
| Allmänt betyg | ☆☆☆☆☆ |
— Visa original| Allmänt betyg |
Skorna är bekväma, men sulan är hårdare än väntat. Skon, liksom de utmärkta Kybun-skorna som kostar dubbelt så mycket, borde också hjälpa till att förhindra att smärta från hälsporre återkommer. Och det fungerar. Skon ser också ganska bra ut i svart, så långt det är möjligt i den här storleken (48). Skorna är små i storleken, eftersom jag normalt använder 46/47. Jag har dock upplevt ännu större avvikelser. Frakt, logistik och pris är utmärkta. Jag skulle gärna köpa dem igen.