| Yleisarvosana | (158 arvostelua) |
Speed Assault 2 - uudistettu malli on edelleen super kevyt, - suojaava ja pitävällä pohjakuviolla tehty jalkine. Sopii yhtälailla ammattikäyttöön kuin urheiluammuntaankin tai vaikka ihan vaan käyttöjalkineeksi arkeen. Kengän pohja on suoran polkujuoksujalkineiden pohjalle tehty ja näin ollen kenkä on ketterän lenkkitossumainen.
Ulkopohja: Chevron lugs, Contagrip TA
Välipohja: EnergyCell
Päällinen: Anti-debris Mesh, Lycra®, heijastamattomat materiaalit, ripstop-kangas, yksikerroksinen mesh
Rakenne: Suljetut nauhalenkit, muotoiltu iltti, suojaava kärki, pehmeä varsi
Vuori: Mesh- ja tekstiilivuori, OrthoLite
Nauhoitus: Quicklace parannetulla uudella nauhataskulla läpässä
Lesti: Standard Fit
Korkeus: Mid
Välipohjan korkeus varpaasta: 6 mm
Välipohjan korkeus kannasta: 12 mm
Droppi: 6 mm
| Yleisarvosana | ☆☆☆☆☆ |
| Yleisarvosana |
Vaelluskengän tukevuus, paksun sukan hengittävyys ja crocsien keveys. Omaan jalkaan superhyvä kenkä.
| Yleisarvosana |
Erittäin mukavat ja kevyet kengät. Kerrankin jalkine johon ei ole väkisin laitettu kalvoa. Kokotaulukko on varsin tarkka ja sen mukaan tilatessa koko oli oikea. Toivottavasti kengät ovat kestävät päivittäisessä käytössä.
| Yleisarvosana |
Napakka ja kevyt kenkä, omaan jalkaan todella hyvät. Sateella hieman liukkaat kalliolla.
| Yleisarvosana |
Tosi kevyet, varsinkin maihareiden jälkeen
| Yleisarvosana |
Kevyet, hyvin istuvat kengät.
| Yleisarvosana |
Parhaat kengät mitä koskaan pitänyt ympärivuotisesti. 5-vuotta kesti kovaa käyttöä kunnes alkoi luonnollista kulumaa tulla pohjiin ja kantaosaan. Nauhojen metallitunnelia tai nauhoja voisi kehittää paremmaksi koska kuluu ajan kanssa. Tunnelin reuna hioutuu teräväksi mikä katkoo lopulta nauhan. Varovaisella nauhan käytöllä voi pidentää elinkaarta.