| Yleisarvosana | (17 arvostelua) |
Therm-a-Rest Corus 20F/-6C -peitto yhdistää kevyen rakenteen ja lämmön, tehden siitä erinomaisen valinnan retkille tai kerrostamiseen kylmemmällä säällä. Hydrofobisesta untuvasta valmistettu peitto tarjoaa optimaalisen lämpötilan säätelyn ja liikevapauden. Jalkopää on suunniteltu istumaan tiiviisti makuualustan päälle vedon estämiseksi tai makuupussin jalkaosan päälle lisälämmön saamiseksi, ja niskassa oleva nepparikiinnitys pitää peiton paikoillaan viileinä öinä.
Pakkauksessa mukana
Untuvapeite, säilytyspussi retkelle ja säilytyspussi kotiin
Tekniset ominaisuudet
Comfort: 0 °C
Limit: -6 °C
Täytteen paino: 530 g
Paino
Regular: 735 g
Long: 815 g
Mitat
Pakkauskoko: 19 x 29 cm
Koko ja istuvuus
Käyttäjän pituus: Regular: 183 cm, Long: 198 cm
Pituus: Regular: 201 cm, Long: 211 cm
Ympärys (olkapää / lantio / jalkopää): Regular: 125 / 121 / 130 cm, Long: 135 / 131 / 160 cm
Materiaalit
100% kierrätetty 20D nailon ripstop, DWR
650-fill hiilivetyvapaa hydrofobinen ankanuntuva, RDS
| Yleisarvosana | ☆☆☆☆☆ |
| Yleisarvosana |
Laadukas ja kevyt retkipeitto.
| Yleisarvosana |
Vaikuttaa lupaavalta.
| Yleisarvosana |
Aika monta käyttökertaa takana. Riippumattoa varten hankin ja on hyvä. Pakkauskoko/paino suhteessa lämpöarvoon hyvä. Aluksi tuntui että materiaalia jotenkin ohutta ja heppoista mutta ei se olekaan, hyvin kestänyt. Ostaisin uudelleen
| Yleisarvosana |
Tuote vastaa kuvaustaan. Makuualustan alle menevät remmit ovat hieman rimpulat, josta pieni miinus käyttökokemukseen
| Yleisarvosana |
Kevyt ja pakkautuu pieneen tilaan, erinomaisen monikäyttöinen ja suositeltava. Mutta tuo 20F/-6C taitanee olla liioittelua.
| Yleisarvosana |
Parin käyttö kerran jälkeen oikein hyvä vaihtoehto makuupussille! Mukavan lämmin ja peittomainen. Keskivaiheilla kaksi joustavaa ns narua jotka voi vetää makuualustan alta ja kiinnittää nepparilla, jolloin pysyy alustan kanssa paremmin paikallaan. Kaulan kohdalla myös neppari kiinnitys jonka voi laittaa kaulan ympäri että pysyy paremmin nukkuessa päällä. Oman kokemuksen mukaan ei ollut mitenkään kuristava tunne. Mukana kompressiopussi ja väljempi pussi säilytystä varten.
| Yleisarvosana |
Ekan yön jälkeen: ei enää koskaan kolmen vuodenajan makuupussia
