Merrellin miesten Moab Speed 2 Leather Mid Waterproof on Merrellin moderni versio perinteisestä nahkaisesta vaelluskengästä, joka erottuu edukseen yhdistelemällä korkealaatuista nupukkinahkaa ja synteettisiä materiaaleja tyylikkääksi syyskauden retkeilykengäksi. Moab Speed 2 -ulkoilujalkineet on suunniteltu kestämään vaativia polkuja, ja niissä on vedenpitävä kalvo, joka pitää veden ulkopuolella samalla kun se päästää kosteuden ulos varmistaen, että jalkasi pysyvät kuivina ja olo mukavana. Tyyliä ja toiminnallisuutta yhdistellen Moab Speed 2 tarjoaa erinomaisen pidon ja mukavuutta vaelluksille ja retkille.
Vedenpitävä kalvo pitää veden ulkopuolella ja päästää kosteuden ulos
Pehmustettu varsi lisää mukavuutta
Hyvin muotoiltu iltti estää roskien pääsyn kenkään
Nahkainen kantapään vetolenkki helpottaa pukemista ja riisumista
Metalliset kiinnikkeet kestävyyden takaamiseksi
Suojaava ja kulutusta kestävä synteettinen kantapää
Näistä goretex versioista jo kokemusta, hinta-laatu suhteeltaan yhdet parhaimmista kengistä joita minulla ollut, nahkaversio varmasti vielä kestävämpi kuin goretex versio. Pyssyy jalat kuivana
Anonyymivahvistettu ostaja, 19.6.2026
Yleisarvosana
☆☆☆☆☆
— Näytä alkuperäinen
Todella kauniit ja vaikuttavat mukavilta; viimeistelyssä on harmillisesti muutamia puutteita, mutta muuten oikein hyvät!
Sami Y.vahvistettu ostaja, 6.5.2026
Yleisarvosana
☆☆☆☆☆
Toimii käyttötarkoitukseeni. Suhkot kevyet, joskin hieman jäykän oloinen pohja.
Anonyymivahvistettu ostaja, 29.1.2025
Yleisarvosana
☆☆☆☆☆
— Näytä alkuperäinen
Palvelu Varustelta hyvää ja saappaat myös, mutta jos voit, valitse jokin muu kuljetusyritys kuin GLS
Anonyymivahvistettu ostaja, 3.12.2024
Yleisarvosana
☆☆☆☆☆
Erittäin kevyet sauvat.
Ohjeita katsoessa mietin, osaanko käyttää. Tuli lumet ja otin riskin ja avasin pakkauksen. On helpot käyttää. Hyvä ostos!