Salomon
413 tuotetta
| Yleisarvosana | (13 arvostelua) |
Salomon S/Lab Ultra 12 on suunniteltu ultrajuoksun vaativiin olosuhteisiin. Juomaliivi on äärimmäisen kevyt ja mukava. Yhteistyössä ultrajuoksijoiden kanssa kehitetty juoksuliivi tarjoaa 12 litran säilytystilan, nopean nesteytysratkaisun ja vakaan istuvuuden. Mukana kaksi 500 ml pehmeää pulloa, jotka tekevät siitä täydellisen pitkille matkoille.
Pakkauksessa mukana
Kaksi 500 ml pehmeää pulloa
Paino
Paino (liivi): 205 g
Paino (pullojen kanssa): 295 g
Mitat
Leveys: 1 cm
Syvyys: 25 cm
Tilavuus: 12 l

| Yleisarvosana | ☆☆☆☆☆ |
— Näytä alkuperäinen| Yleisarvosana |
Erinomainen juoksuliivi pidemmillekin ultrille. Taskuja riittävästi ja ne ovat helposti saatavilla.
| Yleisarvosana |
Hieman painava aiempaan malliin verrattuna, mutta tuntuu tukevammalta ja kestää todennäköisesti pidempään. Istuu erinomaisesti, ja mielestäni Salomon on vihdoin saanut toimiviksi vesipullot paikoillaan pitävät kuminauhat. Tarvitaanko pulloissa avattavaa korkkia? Ei; mielestäni ne vain lisäävät painoa.| Yleisarvosana |
Parasta mitä tarjolla on.
| Yleisarvosana |
En ole koskaan omistanut näin hyvää juoksureppua! Sen yleinen muotoilu on kertakaikkiaan erinomainen. Se on uskomattoman mukava ja helppokäyttöinen sekä valmistettu ihanan kevyestä materiaalista. Kaikkiin varusteisiin pääsee helposti käsiksi liikkeen aikana, ja taskujen sijoittelu on erittäin looginen. Pidän erityisesti siitä, että puhelimelle on oma erillinen taskunsa.
Mukana tulevien juomapullojen laatu ei kuitenkaan ole paras mahdollinen. Olen käyttänyt liiviä vasta neljä kertaa, ja yksi pulloista vuotaa jo, mikä on melko pettymys.
Kaiken kaikkiaan pidän itse repusta valtavasti, mutta juomapullojen laadunvalvonta kaipaa ehdottomasti parantamista.| Yleisarvosana |
Kevyt ja taskuihin helppo ylettyä. Mulla ongelma on kiristyskumpparit (ohuet), jotka saavat hiottua mulle verihaavat rintakehän alareunalle tai jopa urheilutopin yläpuolelle. Toivoisin leveämpää kumpparia, joka ei tekisi haavoja. (Käytän kinesioteippiä estämässä haavoja, mutta sekin kuluttaa ihoa ja käy vähän kalliiksi.)