Black Diamond
403 tuotetta
| Yleisarvosana | (43 arvostelua) |
Bläkkärin klassinen kumirinkula kyynärvarsilihasten ja sormien vahvistamiseen sekä kiipeilyä edeltävään lämmittelyyn. Toimii myös stressileluna.
| Yleisarvosana | ☆☆☆☆☆ |
| Yleisarvosana |
Toimiva stressilelu työpöydällä.
| Yleisarvosana |
Tomiva peli lämmittelyyn, sopivan jäykkä
| Yleisarvosana |
Hyvä aloittelijalle puristusvoiman parantamiseen. Treeniä tulee kuin huomaamatta, kun tätä näprää pitkin päivää.
| Yleisarvosana |
Istuu hyvin keskikokoiseen kouraan. Toimii hyvin joko lämmitellessä kouria matkalla cragille tai lihashuollossa.
| Yleisarvosana |
Melko jäykkä, 6b-7 kiipeilijälle ok.
| Yleisarvosana |
Juurikin se mitä "stressidonitsi" on. Mukavan paksu kehä jolloin sormet taipuvat luonnollisesti ja kämmen ottaa voiman tasaisesti vastaan. Puristusvoimaa halajavalle aloittelijan "must have", toimistopäivän piriste ja alkulämpö.
| Yleisarvosana |
Hyvä tuote lämmittelyyn. Omalla gripillä voi vaikuttaa haastavuuteen. Ei kuitenkaan tarjoile kovin suuria vaikeusasteita, mutta lämmittelyyn juuri sopiva.
| Yleisarvosana |
Ehkä kuitenkin vähän turha.