Woolpower
19 tuotetta
| Yleisarvosana | (116 arvostelua) |
Laadukas ja erittäin lämmin villaväliasu Woolpowerilta, jossa ei ole pituussuuntaisia saumoja. Paidan takaosa on etuosaa pidempi kylmävuodon välttämiseksi. Merino-villan ja muiden materiaaliensa ansiosta materiaali ei kutita iholla. Myös Suomen ja Ruotsin armeijat luottavat Woolpowerin tuotteisiin.
Materiaali: 69 % Merinovilla, 29 % Polyamidi, 2 % Elastaani
Paino: 465g (M koko)
Materiaalin paino: 400 g/m²
| Yleisarvosana | ☆☆☆☆☆ |
— Näytä alkuperäinen| Yleisarvosana |
Koko oli sopiva jopa hihat olivat riittävän pitkät "vanhalle miinankantajalle". on ollut yhden kerran päällä erittäin lämmin ja kevyt pitää. Yksi miinusmerkki on sisätiloissa joutuu tuotteen riisumaan heti kun on niin lämmin. Tosiaan tuuletus ulkona raikasti tuotteen uudenveroiseksi.
| Yleisarvosana |
Vau! Mikä mahtava tuote. Erittäin laadukas, tuntuu hyvältä iholla ja on erittäin lämmin. Olen normaalikokoinen ja käytän kokoa M. Tilasin koon S. Se on silti hieman liian iso. Annoin sen veljelleni joululahjaksi etukäteen. Hän on erittäin tyytyväinen Woolpower 400 -kerrokseen. Itse ostan XS-koon, jos tuote on taas alennusmyynnissä. Ostoprosessi Varusteella oli nopea ja loistava.| Yleisarvosana |
Erinomainen paita vaihtelevaan aktiviteettiin kovassa pakkasessa. Kangas miellyttävä ja sopiva paksuus, kun liikunta maltillista (esimerkiksi siirtymät ilman reppua), testattu pakkasen ollessa -15...-30°C. Kuorena päällä ollut perinteinen anorakki ilman kelmuja. Kuivuu hyvin päälle, vaikka selkä liikkuessa kastuisi. ainoa moite on typerä vetoketjun vedin, mikä ajoittain metallisena oikein kovassa pakkasessa ärsyttää. Siksi yksi tähti pois. Kovempaan liikkeeseen (esimerkiksi umpihankihiihtoon) aiemmin saamani 200g/m² versio on parempi. Passiin ja koiran kävelytykseen tämä on mukavampi.
| Yleisarvosana |
Ehkäpä paras varustehankintani, ainakin top-3. Ei tarvitse palella. Hyvä laatu.