Wrapped in style, Gibston is the latest high-wrap frame from Oakley®. The modern frame design offers full protection loaded with features that perform.
Hat compatible frame and temple design with an increased extended periphery
The high-wrap frame design will keep you protected from every angle
Prizm™ lenses that are designed to enhance color, contrast and detail to make the most of any activity
Three-point fit is designed for comfort and to hold your eyewear in precise optical alignment
Lightweight O Matter™ frame material provides durability and all-day comfort
Tuotteen koko pakattuna tai myyntipakkauksen koko on arviolta 190 x 90 x 80 mm.
Tämän tuotteen voi maksaa vain näillä maksutavoilla: - Apple Pay - Ennakkolasku / tilisiirto - Google Pay - Lasku tai osamaksu (Klarna) - Luottokortti - MobilePay - PayPal - Verkkopankki: Aktia - Verkkopankki: Danske Bank - Verkkopankki: Nordea - Verkkopankki: OmaSp - Verkkopankki: OP - Verkkopankki: Pop - Verkkopankki: S-pankki - Verkkopankki: Säästöpankki - Verkkopankki: Ålandsbanken
Paino 0,2 kg(Sisältää mahdollisen myyntipakkauksen painon)
Takuu 24 kk
Kommentit
Ossi T.vahvistettu ostaja, 18.4.2025
Yleisarvosana
☆☆☆☆☆
Lasit ovat kestävät, sopivat hyvin käytettäväksi niin moottoripyöräkypärän kuin pyöräilykypärän kanssa ja ainakin Prizmin polarisoitu linssi on optimi monenlaiseen valaistukseen. Erityisesti vähemmän kirkkaana päivänä lasit eivät ole liian tummat esimerkiksi maastopyöräilyyn, suojaavat silmiä ja näkyvyys on edelleen hyvä. Eivät huurru helposti ainakaan omassa päässä. Kannattaa kokeilla XL-malleja jos normaali malli tuntuu liian pieneltä omaan päähän. Ostin toiset samanlaiset vuosien käytön jälkeen. Linssit ovat kestäneet hyvin käyttöä, mutta kuluvat vähitellen varsinkin paljon maastossa ajaessa ja jos laseja ei säilytä suojapussissaan.