Meindl
68 tuotetta
| Yleisarvosana | (195 arvostelua) |
Meindl Vakuum on nupukkinahkainen, Gore-Tex- kalvollinen vaelluskenkä vaativiinkiin maasto-olosuhteisiin. Kengän sisämateriaali on MFS-Vakuum Foamia, joka muotoutuu jalkojesi mukaan tehden kengistä erityisen miellyttävän tuntuiset.
Kengissä on Air Actice Vakuum -pohjalliset, jotka muotoutuvat jalkojesi mukaan. Kenkiä suojaa korkea kumireunus pidentäen kenkien käyttöikää. Nilkkaa tukeva Digafix nauhoitus kiinnittää kantapään tarkasti paikalleen. Kengässä on pitävä Vibram pohja.
Paino
800 g / kenkä
Materiaalit
Päällikangas: Nupukkinahka
Kalvo: Gore-Tex
Pohjallinen: Air-Active Vakuum
Pohja: Meindl Multigriff 2 by Vibram
| Yleisarvosana | ☆☆☆☆☆ |
— Näytä alkuperäinen| Yleisarvosana |
Tukevat, tarpeeksi leveät, hyvin hengittävät
| Yleisarvosana |
Erinomainen vaelluskenkä. Tulivat edellisten Meindl Burma Pro:n tilalle.
| Yleisarvosana |
hyvä tuote, pohjat irtoilee myhemmin
| Yleisarvosana |
Mukavat ja kestävät
| Yleisarvosana |
Hyvän oloiset kengät. Todennäköisesti toimivat viikon vaellus reissulla hyvin. Välipohjan uretaanikumille kun vielä keksisivät kestävämmän vaihtoehdon niin hyvä. Jos tätä matala vartisempaa tulis käytettyä ympäri vuoden, saattaa pohjakin kestää pitempään.